Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Jak chronić się przed cyberprzestępcami w czasie pandemii? Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware - cyberprzestępcy nie próżnują i szukają wciąż nowych sposobów na uzyskanie korzyści finansowych kosztem użytkowników Internetu. Na co zwracać uwagę i jak wyjść ze starcia z przestępcami obronną ręką informuje kampania Interpolu, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
- Włamał się by „obrobić” barek Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie wspólnie z połanieckimi mundurowymi zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z domów. 37-latek skupił się na barku, wyniósł butelkę wódki i dwa wina. Za ten czyn mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.
- Uwaga na kruchy lód! Po kilkunastu mroźnych i śnieżnych dniach w całym kraju nastąpił znaczny wzrost temperatury. Ocieplenie spowodowało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Lód stał się kruchy i niebezpieczny, na zamarzniętych rzekach i jeziorach pokrywa lodowa gwałtownie się zmniejsza. Na taki lód w żadnym wypadku nie wolno wchodzić!
- Dyżury policjantów podczas Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Od 22 do 28 lutego 2021 roku w całej Polsce trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
- Dożywotnia opieka nad zwierzętami w służbach podległych MSWiA Dzięki zwierzętom w służbach niejedno ludzkie życie zostało uratowane, niejeden groźny przestępca został ujęty. Troska o ich los w służbie, a zwłaszcza poza służbą jest naszym etycznym obowiązkiem – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (18 lutego br.) konferencji prasowej. Wiceminister Błażej Poboży przedstawił najważniejsze założenia proponowanych zmian. Dziś MSWiA przekazuje do prac rządu projekt ustawy całościowo regulujący status zwierząt w służbie.
- Kompendium - jak nie dać się oszukać w Internecie Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.
- Ani pieniędzy, ani gry Policjanci wciąż ostrzegają, aby nie otwierać linków w wiadomościach smsowych czy mailowych wysyłanych przez nieznane nam osoby. O tym, jakie konsekwencje może mieć taka decyzja przekonał się 35- latek, który nieświadomy działania oszustów stracił 2300 zł.
- Odejścia po latach służby Jak pisała Lucy Moud Montgomery w książce Ania z Zielonego Wzgórza- Całe życie składa się tylko z powitań i pożegnań. Słowa te znakomicie przedstawiają charakter policyjnej służby. Wczoraj w Sali Odpraw staszowskiej komendy odbyła uroczystość odejścia po długoletniej służbie na zasłużoną emeryturę naszych kolegów policjantów. Uroczyste spotkanie prowadził Komendant Powiatowy Policji w Staszowie insp. Leszek Dębowski.
- Zabezpieczyli nielegalne papierosy Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zabezpieczyli w miniony piątek 384 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe mogły trafiać do sprzedaży na lokalny rynek. Za to wykroczenie 57- letniemu mężczyźnie z gminy Staszów grozić może wysoka kara grzywny.
- Odpowie za kłusownictwo Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali w minioną sobotę mężczyznę, który podejrzany jest o kłusownictwo. Podczas służbowej wizyty w miejscu zamieszkania 60- latka, policjanci znaleźli narzędzia do kłusowania oraz pozostałości zwierzyny. Za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do tego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.