Dostępność

Dostępność Komendy Powiatowej Policji w Staszowie dla osób ze szczególnymi potrzebami

Dostępność architektoniczna

Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, w której interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ul. Armii Krajowej 10 w Staszowie. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od ul. Armii Krajowej. Posiada też tablicę informacyjną znajdującą się po prawej stronie głównego wejścia.

Do wejścia głównego prowadzą schody. Przy schodach zewnętrznych do wejścia głównego po prawej stronie znajduje się winda dla osób z niepełnosprawnością, w tym osób poruszających się na wózku.

W holu głównym po prawej stronie od głównego wejścia znajduje się pomieszczenie służby dyżurnej, które jednocześnie pełni funkcję punktu obsługi interesantów. Na wprost stanowiska służby dyżurnej znajduje się pokój, w którym mogą być przyjmowani interesanci. W przypadku ustalenia numeru telefonu do zainteresowanej osoby, pomocnik dyżurnego ustala właściwy numer i powiadamia telefonicznie osobę o oczekującym intresancie. Znajdują się tam informacje do kontaktu dla osób niesłyszących.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Osoby odbierane są z punktu obsługi interesantów i poruszają się po terenie KPP w Staszowie w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika Policji (osoby wprowadzającej). Przejście z punku obsługi interesantów do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, do których dostęp mają tylko osoby uprawnione. Przez drzwi te może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Za tymi drzwiami znajduje się winda prowadząca na poszczególne piętra. Interesanci z niepełnosprawnością w lewym skrzydle budynku obsługiwani mogą być w pomieszczeniach służbowych policjantów, a także pracowników cywilnych. Z wyłączeniem tych przypadków z powodu braku platform przyschodowych interesanci z niepełnosprawnością obsługiwani są w pokoju obsługi interesantów znajdującym się w prawej części głównego holu.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze, w głównym holu po prawej stronie od wejścia. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku.

Przed budynkiem, na parkingu Komendy wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajduje się przenośna pętla indukcyjna.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Dostępność komunikacyjno- informacyjna siedziby głównej.

Służba dyżurna nie jest przeszkolona w zakresie PJM, SJM i SKOGN. Usługa tłumacza  PJM i SJM online jest dostępna w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 w Punkcie Obsługi Interesanta.

Istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w kontakcie z Komendą Powiatową Policji w Staszowie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, należy wejść na stronę euslugi.policja.pl

Tłumacz języka migowego jest dostępny zgodnie z przepisami ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r., nr 209, poz. 1243).  

W budynku znajduje się przenośna pętla indukcyjna

Dostępność architektoniczna i komunikacyjno-informacyjna pozostałych  budynków

Komisariat Policji w Połańcu, ul. Wyzwolenia 3, 28-230 Połaniec

Siedziba Komisariatu Policji w Połańcu, w której interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ul. Wyzwolenia 3 w Połańcu. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od ul. Wyzwolenia. Posiada też tablicę informacyjną z napisem ,,POLICJA” w kolorze niebiskim z dużymi białymi literami znajdującą się po lewej stronie głównego wejścia.

Do wejścia głównego prowadzi chodnik z kostki brukowej, a następnie schody składające się z trzech stopni. Do wejścia głównego budynku komisariatu prowadzi także podjazd dla osób z niepełnosprawnością wyposażony w dwie rampy. Po lewej stronie przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek przywoławczy, a także domofon z kamerką.

Po wejściu do budynku w jego lewej części patrząc na wprost znajduje się pokój, w którym mogą obsługiwani być interesanci, w tym osoby z niepełnosprawnością. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Osoby odbierane są z punktu obsługi interesantów i poruszają się po terenie Komisariatu Policji w Połańcu w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika Policji (osoby wprowadzającej). Na poszczególne piętra budynku prowadzą schody.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze, w głównym holu po lewej stronie od wejścia. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku.

Przed budynkiem, na parkingu od ul. Wyzwolenia wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością

Budynek nie jest wyposażony w windę.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

 

Posterunek Policji w Osieku, ul. Wolności 1, 28-221 Osiek

Siedziba Posterunku Policji w Osieku, w której interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ul. Wolności 1 w Osieku. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od ul. Wolności. Posiada też tablicę informacyjną z napisem ,,POSTERUNEK POLICJI” w kolorze czerwonym z dużymi białymi literami znajdującą się po lewej stronie głównego wejścia.

Do wejścia głównego prowadzi chodnik z kostki brukowej, a następnie schody składające się z czterech stopni. Do wejścia głównego budynku Posterunku prowadzi także podjazd dla osób niepełnosprawnych, który znajduje się po prawej stronie głównego wejścia, jest on wyposażony w dwie rampy.

Po wejściu do budynku znajduje się pomieszczenie, w którym po prawej stronie drzwi wejściowych zamontowany jest dzwonek. Następnie w kolejnym pomieszczeniu znajduje się poczekalnia dla interesantów z sąsiedztwem toalety, która jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Osoby odbierane są z poczekalni i poruszają się po terenie Posterunku Policji w Osieku w obecności funkcjonariusza Policji.

Przed budynkiem, na parkingu od ul. Wyzwolenia wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

 

Posterunek Policji w Szydłowie, ul. Targowa 5, 28-225 Szydłów

Siedziba Posterunku Policji w Szydłowie, w której interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ul. Targowej 5 w Szydłowie. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od ul. Wolności. Posiada też tablicę informacyjną z napisem ,,POSTERUNEK POLICJI” w kolorze czerwonym z dużymi białymi literami znajdującą się po prawej stronie głównego wejścia.

Do wejścia głównego prowadzi chodnik z kostki brukowej, a następnie jeden podstopień. Do wejścia głównego budynku Posterunku prowadzi także podjazd dla osób niepełnosprawnych, który znajduje się po lewej stronie głównego wejścia, jest on wyposażony w dwie rampy.

Po wejściu do budynku znajduje się pomieszczenie, w którym po prawej stronie drzwi wejściowych zamontowany jest domofon. Następnie w kolejnym pomieszczeniu znajduje się poczekalnia dla interesantów z sąsiedztwem toalety, która jest przystosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie.

Osoby odbierane są z poczekalni i poruszają się po terenie Posterunku Policji w Szydłowie w obecności funkcjonariusza Policji.

Przed budynkiem, na parkingu od ul. Targowej wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

 

Posterunek Policji w Bogorii, ul. Południowa 7B, 28-210 Bogoria

Siedziba Posterunku Policji w Szydłowie, w której interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się przy ul. Południowej 7B w Bogorii. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od ul. Południowej. Posiada też tablicę informacyjną z napisem ,,POSTERUNEK POLICJI” w kolorze czerwonym z dużymi białymi literami znajdującą się po prawej stronie głównego wejścia.

Do wejścia głównego prowadzi chodnik z kostki brukowej.

Po wejściu do budynku znajduje się pomieszczenie, w którym po prawej stronie drzwi wejściowych zamontowany jest domofon.

Następnie w kolejnym pomieszczeniu znajduje się poczekalnia dla interesantów z sąsiedztwem toalety, która jest przystosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Osoby odbierane są z poczekalni i poruszają się po terenie Posterunku Policji w Bogorii w obecności funkcjonariusza Policji.

Przed budynkiem, na parkingu od ul. Targowej wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Przy miejscu tym znajduje się domofon.

 

Punkt przyjęć interesantów w Rytwianach, Urząd Gminy Rytwiany, ul. Staszowska 15, 28-236 Rytwiany

Budynek Urzędu Gminy w Rytwianach, w którym znajduje się punkt przyjęć interesantów mieści się przy ul. Staszowskiej 15. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie frontowej od strony ul. Staszowskiej.

Do wejścia głównego od strony parkingu prowadzi chodnik, a następnie schody składające się z trzech stopni. Budynek Urzędu Gminy w Rytwianach wyposażony jest w podjazd dla osób z niepełnosprawnością.

Na parkingu wyznaczone są miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Pokój przyjęć interesantów znajduje się na parterze po prawej stronie od wejścia na końcu korytarza po lewej stronie. Pokój oznaczony jest numerem 7.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

Punkt przyjęć interesantów czynny jest w każdy poniedziałek w godz. 12.00-14.00 oraz czwartek w godz. 10.00-12.00.

 

Punkt przyjęć interesantów w Łubnicach, Urząd Gminy Łubnice, Łubnice 66A, 28-232 Łubnice

Budynek Urzędu Gminy w Łubnicach, w którym znajduje się punkt przyjęć interesantów znajduje się pod nr 66A. Do wejścia głównego budynku prowadzi chodnik z kostki brukowej, a następnie schody składające się z czterech stopni i podestu. Do wejścia głównego budynku urzędu prowadzi także podjazd z kostki brukowej dla osób z niepełnosprawnością, który znajduje się po prawej stronie budynku.

Po wejściu do budynku patrząc na wprost znajdują się schody prowadzące na kolejne piętro. Obok schodów po prawej stronie na parterze znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.

Na drugim piętrze budynku po prawej stronie znajduje się pokój oznaczony numerem 19, w którym znajduje się punkt przyjęć interesantów.

Interesanci poruszają się samodzielnie po obiekcie. Na poszczególne piętra budynku prowadzą schody. Budynek nie jest wyposażony w windę. Z powodu braku platform przyschodowych interesanci z niepełnosprawnością obsługiwani są na parterze w pokoju obsługi interesantów znajdującym się po lewej stronie wchodząc głównym wejściem oznaczony nr 6.

Przed budynkiem, na parkingu jest wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

Punkt przyjęć interesantów czyny jest w każdy poniedziałek w godz. 09.30-10.30.

 

Punkt przyjęć interesantów w Oleśnicy, Urząd Miasta i Gminy Oleśnica, ul. Nadstawie 1, 28-220 Oleśnica

Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Oleśnicy, w którym znajduje się punkt przyjęć interesantów mieści się przy ul. Nadstawie 1. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku przy wejściu głównym.

Do wejścia głównego budynku prowadzi chodnik z kostki brukowej, a następnie schody składające się z pięciu stopni. Do wejścia budynku urzędu prowadzi także podjazd dla osób z niepełnosprawnością wyposażony w rampę, który znajduje się po lewej stronie budynku. Po wejściu do budynku w jego prawej części patrząc na wprost znajduje się pokój przyjęć interesantów.

Pokój oznaczony jest tabliczką z napisem sala narad, punkt pomocy prawnej. Pokój przyjęć interesantów wyposażony jest w telefon, za pośrednictwem którego możliwy jest także kontakt z innymi pracownikami urzędu.

Przed budynkiem, na parkingu od ul. Nadstawie wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

Punkt przyjęć interesantów czynny jest w każdy poniedziałek w godz. 11.00-12.00.

Powrót na górę strony